O JASKINIACH SOLNYCH

02.06.2014
Tężnia.

We wnętrzu jaskini solnej możemy zobaczyć i sprawdzić jak działa Tężnia. Nie jest to budowla duża ale spełnia swoje zadanie nasycając powietrze mikroelementami.

 

Tężnie mogą być budowane jako osobne budowle wewnątrz czy też na zewnątrz budynków jak ma to miejsce w Ciechocinku ,Inowrocławiu czy innych uzdrowiskach lub jako część jaskini/groty solnej.

Tężnia zbudowana jest z drewna iglastego(sosna,świerk)i gałęzi tarniny,cieknąca po gałęziach solanka odparowuje lub jest rozpylana wytwarzając intensywny areozol powietrze zostaje nasycone jodem,bromem a także szeregiem mikroelementów takich jak żelazo,magnez,sód tworząc specyficzny mikroklimat wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka.

 

Jod i brom są znane ze swoich właściwości leczniczych, dzięki czemu znajdują zastosowanie w alergii, leczeniu górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, jak również w stanie ogólnego wyczerpania organizmu.

Działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych jak i ogólną odporność organizmu.

 

                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                 JaskinieSolne.pl

Powrót do listy

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości,informacje o promocjach ?

Zapisz się .

Koloroterapia

Koloroterapia jest bezinwazyjną terapią, stosowaną często w grotach solnych, jako uzupełnienie ich pozytywnego wpływu na organizm człowieka

Zobacz artykuł

Muzykoterapia

Muzykoterapia player
Zobacz artykuł

Facebook

Google+