Muzykoterapia

Muzykoterapia.

Lekarze zajmujący się badaniem wpływu muzyki na ludzkie zdrowie stwierdzili, że dobranie odpowiednich utworów pozwala pozytywnie wpływać na dolegliwości fizyczne i psychiczne, osłabiając lub eliminując je całkowicie. W medycynie stosuje się muzykę w terapii chorób fizycznych i bólu (m.in. chorobach układu krążenia, oddechowego oraz w rehabilitacji). Bardzo dobre efekty przynosi również praca nad schorzeniami psychicznymi (choroby psychosomatyczne) oraz w stanach związanych z przeciążeniem organizmu (przemęczenia, chronicznego stresu, depresji). Te cechy sprawiają, że muzykoterapia jest szeroko stosowana jako dodatkowa forma wywierania pozytywnego wpływu na samopoczucie człowieka, m.in. w grotach solnych, salonach SPA i wellness.

 

Zalety muzykoterapii w grotach solnych.

Jej zaletą jest naturalny charakter leczenia. Podobnie jak w przypadku groty solnej, również i w muzykoterapii właściwie nie ma przeciwwskazań do jej zastosowania. Połączenie ich pozytywnego działania w trakcie seansu w jaskiniach solnych daje wspaniałe efekty, zwłaszcza w zakresie terapii chorób i stanów psychicznych związanych z nadmiernym stresem i zbyt szybkim tempem życia. Dlatego też, w coraz większej ilości jaskiń solnych, muzykoterapia jest również elementem seansu, uprzyjemniającym przebywanie w grocie solnej i wzmacniającym jej relaksujący wpływ na człowieka. Zarówno muzykoterapia, jak i haloterapia nie powodują żadnych skutków ubocznych, ani nie wchodzą z interakcje z innymi formami leczenia, przez co z ich dobroczynnego wpływu mogą korzystać właściwie wszyscy.

 

Działanie muzykoterapii w jaskiniach solnych.

Pozytywne efekty muzykoterapii idealnie się uzupełniają z wzmacniającymi organizm i odprężającymi efektami haloterapii. Łagodne dźwięki, utrzymane w spokojnym tempie, pozwalają rozluźnić napięte mięśnie, jak również pozbyć się nagromadzonych, negatywnych emocji. Odpowiednia dobrana muzyka daje również możliwość obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, dodatkowo chroniąc układ krwionośny i serce. Przebywający w jaskini solnej człowiek głębiej i spokojniej oddycha, co z kolei pozwala mu lepiej wchłaniać zawarte w powietrzu minerały. Dzięki mikroklimatowi groty solnej, spokojnym dźwiękom i oderwaniu od codzienności, zgromadzony stres zostaje uwolniony, a aromatyczne powietrze, nasycone mikroelementami, dociera do każdej komórki ciała, aktywnie ją regenerując.


 

Włącz muzykę:

Grota Solna

Grota Solna

Łukasz Kaminiecki

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości,informacje o promocjach ?

Zapisz się .

Koloroterapia

Koloroterapia jest bezinwazyjną terapią, stosowaną często w grotach solnych, jako uzupełnienie ich pozytywnego wpływu na organizm człowieka

Zobacz artykuł

Muzykoterapia

Muzykoterapia player
Zobacz artykuł

Facebook

Google+