O JASKINIACH SOLNYCH

31.03.2014
Jak wygląda, z czego jest zbudowana jaskinia solna.

 

Dostępne nie tylko w sanatoriach,salonach wellness,obecnie można je spotkać jako osobne budowle/pomieszczenia. Jak wygląda, z czego jest zbudowana, jakie jest wyposażenie ?

 

Groty solne,dotychczas dostępne głównie w sanatoriach i salonach Wellness, coraz częściej można spotkać również w miastach. Każda jaskinia solna, by osiągnąć jak najlepsze efekty terapeutyczne budowana jest w specyficzny sposób. Wnętrze pomieszczenia wykładane jest specjalnymi blokami (lub cegłami) solnymi, sól znajduje się również na podłodze i na suficie.

 

 

Przenikanie dobroczynnych minerałów do powietrza, którym oddycha się w grocie wspomagają specjalne systemy wentylacji i nawiewu. Dzięki ich działaniu w grocie powstaje specyficzny mikroklimat, który pozwala nie tylko wspomóc organizm w walce z chorobami, ale również ma dobry wpływ na skórę. Uzupełnieniem wystroju pomieszczenia są często przyciemnione światła i dyskretna, kojąca muzyka. Każde pomieszczenie jest wyposażone w wygodne leżaki, na których można się zrelaksować.

 

 

Wystrój groty jest podyktowany głównie względami zdrowotnymi, jednak jego charakter działa także pozytywnie na zestresowanych i przemęczonych. Oderwanie od codziennych widoków, hałasu, zatłoczonych miast i ciągłego patrzenia na zegarek pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu oraz w pełni wypocząć. Nasycone minerałami powietrze daje poczucie spokoju i przywodzi na myśl urlop nad morzem. W trakcie przebywania w grocie można spacerować, leżeć, siedzieć, rozmawiać – jednym słowem robić wszystko, co zwiększy poczucie komfortu i odprężenia.

                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                 JaskinieSolne.pl

Powrót do listy

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości,informacje o promocjach ?

Zapisz się .

Koloroterapia

Koloroterapia jest bezinwazyjną terapią, stosowaną często w grotach solnych, jako uzupełnienie ich pozytywnego wpływu na organizm człowieka

Zobacz artykuł

Muzykoterapia

Muzykoterapia player
Zobacz artykuł

Facebook

Google+